جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟ و چه مزایایی دارد

جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟
دسنه بندی: مقالات

جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟

جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟ جوشکاری دبل پالسی با میگ جز جوشکاری های پالسی بوده که بیشترین کیفیت را دارد و با کمترین هزینه اجرا می‌ شود. کیفیت در این جوشکاری زیاد بوده به همین دليل برای رسیدن به کیفیت لازم نیاز است تا در جوشکاری دبل پالسی استانداردهای روز دنیا رعایت شود. برای انجام این روش از دو سطح متفاوت برق استفاده می کنند‌ تا بتوان فلزات را با جوشکاری میگ به هم متصل کرد. کارایی این روش پایین تر بوده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. این یک فرایند ساده و آسان بوده و نیازی به آموزش های سخت و پیچیده ندارد‌.

 گازهای بی اثری فلزی و تنگستن برای انجام این کار مورد استفاده قرار می گیرند. در جوشکاری میگ دستگاه جوش با سیم جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرد تا بتواند دو پایه و فلزات اصلی را به هم جوش داد. امکان جوشکاری روی فولاد خفیف، فولاد ضد زنگ و آلومینیوم و ورق های فلزی وجود دارد. ضخامت فلزات هر چه که باشند امکان جوشکاری آنها وجود دارد. جوشکاری دبل پالسی با میگ یک روش خاص بوده که به صورت کاملا ایمن و با تجهیزات ایمنی انجام می شود.

ابزارجوشا ارائه دهنده انواع دستگاه های جوش و برش

استفاده از جوشکاری دبل پالسی با میگ چه مزایایی دارد؟

استفاده از جوشکاری دبل پالسی با میگ مزیت های زیادی را به همراه دارد. در این فرایند جوشکاری روان و بدون پاشش بوده و کیفیت لازم را دارد. جریان مورد نیاز برای این روش متوسط است و می تواند اتصالاتی محکم را ایجاد کند. پالسی بودن بدین معنی است که امکان اسپری کردن و انتقال طبیعی آمپر برای سیم های فولادی وجود دارد. از مزیت های مهم این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت رسوب در جوشکاری پالسی با میگ بالا بوده و در شرایط و موقعیت هایی که امکان انتقال غوطه وری یا اسپری کردن نیست کاربرد زیادی دارد.
  • این روش نسبت به تکنیک های دیگر جوشکاری کم هزینه بوده و صرفه اقتصادی زیادی برای کاربران به همراه دارد.
  • جوشکاری پالسی با میگ با دو پالس سریعتر تر از روش تیگ انجام می شود به همین دلیل اتصالات محکم تری دارد و مفتول های برای اتصال سریع تر به نقطه ذوب می رسند.
  • ظاهر این جوشکاری زیبا و ظریف بوده بدست ترتیب می توان آن را برای کارهای تزئینی هم استفاده کرد.
  • از دیگر مزیت های این روش می توان به امکان تغییر شکل های کوچکتر در فرایند جوشکاری اشاره کرد.
  • این روش آسان بوده و نیازی به آموزش های حرفه ای ندارد.
  • از دیگر مزیت ها می توان به مقاومت بالای اتصالات در مقابل رطوبت و حرارت و فشار اشاره کرد.
  • جوشکاری دبل پالسی با میگ

جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟

برای خرید انواع تورچ جوشکاری از وبسایت ابزارجوشا کلیک کنید

فرایند جوشکاری دبل پالسی با میگ

جوشکاری دبل پالسی با میگ روشی خاص بوده و در عین حال ساده است که می توان در کمترین زمان آن را اجرا کرد. جوشکاری توسط گاز بی اثر فلز  همان جوشکاری قوسی است که برای اتصالات از گرما و حرارت بالا استفاده می کند تا بتواند مفتول ها را به نقطه ذوب برساند. ایجاد قوس الکتریکی DC باعث شده تا اتصالات بافتی متراکم داشته باشند. فرایند جوشکاری دبل پالسی با میگ به این صورت است برای تغذیه الکترودها از رول های تغذیه کمک می گیرد و بعد آن را در حوضچه جوش قرار می دهد.

 ایجاد قوس الکتریکی بین قطعه کار و الکترود مصرفی باعث شده تا جوشکاری با کیفیت بالا انجام می شود. گازهای بی اثر به عنوان گازهای محافظ مورد استفاده قرار می گیرند تا در زمان جوشکاری اتصالات کیفیت بهتری داشته باشند. این تکنیک برای فلزات ضخیم و ورق های نازک بهترین گزینه است و می تواند اتصالاتی محکم را ایجاد کند. با تشکیل قوس بین قطعه کار و انتهای الکترود مفتول ها به سرعت ذوب می شوند. در این اتصال سیم هم از طریق ایجاد قوس در نوک، منبعی از گرما خواهد بود و هم فلز پر کننده محسوب می شود.

کاربرد جوشکاری دبل پالسی با میگ چیست؟

کاربرد جوشکاری دبل پالسی با میگ بالا بوده و به دلیل هزینه مناسب امروزه به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. این نمونه برای جوشکاری آلومینیوم ضخیم و باریک به کار می رود. در صنایعی که آلومینیوم استفاده می شود می توان با این روش جوشکاری را به صورت کاملا ایمن انجام داد.‌ برای فلزات ضخیم تر این روش با کیفیت بالاتر اجرا می‌ گردد. جوشکاری ورق‌های صنعتی و جوشکاری شیارهای عمیق جز مهمترین کاربردهای این روش است.

سهولت استفاده و پایین بودن هزینه باعث شده تا بیشتر صنایع به این تکنیک روی بیاورند. برای ساخت مخازن تحت فشار و سازه‌های های فولادی نیاز است تا جوشکاری از این روش استفاده کنند. در صنعت خودرو و توسعه لوازم خانگی این تکنیک بیشترین کاربرد را دارد. جوشکاری وسایل نقلیه سبک و سنگین و کوچک و بزرگ بیشتر توسط جوشکاری دبل پالسی با میگ انجام می شود. این جوش محکم و قابل اعتماد و استحکام بالایی هم دارد. برای جوشکاری قطعات فرسوده با فولاد ضد زنگ و نیکل و آلومینیوم و برنز این روش بهترین گزینه است. جوشکاری میگ در جوشکاری لوله‌ها هم مورد استفاده قرار می گیرد. در خطوط راه آهن این روش بهترین گزینه بوده و سطح کاربری گسترده‌ ای دارد. 

تفاوت جوشکاری دبل پالسی با میگ با جوشکاری تیگ

جوشکاری دبل پالسی با میگ تفاوت زیادی با جوشکاری تیگ دارد. سرعت جوشکاری میگ بالاتر از تیگ است بدین ترتیب بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. تغییر شکل هایی که جوشکاری میگ ایجاد می کند کوچکتر از تیگ است به همین دلیل شما شاهد ظرافت بالایی در کار هستید. استانداردهای لازم در هر دو روش به خوبی رعایت می شود. جوش میگ بیشتر برای سری کاری و جوشکاری مدام استفاده می شود با این تفاوت که تیگ بیشتر برای جوش های نقطه ای و خاص که باید سطح تمیز باشد استفاده می شود.

جوشکاری میگ ساده و آسان بوده و نیازی به آموزش هم ندارد. در میگ نیاز است تا دستکش و ماسک استفاده کنید اما در جوشکاری تیگ به هیج وجه الزامی نیست. در جوش میگ سیم جوش توسط دستگاه تامین می شود اما در تیگ به صورت دستی تامین می گردد. برای جوش صفحات نازک و ظریف و نرم و فلزاتی با ضخامت مختلف تیگ بهترین گزینه بوده اما میگ بیشتر برای فولادهای معمولی و استیل و آلومینیوم استفاده می شود.

خرید دستگاه برش پلاسما با قیمت عالی از ابزارجوشا

سوالات متداول

طراحی و سئو توسط شرکت نرم افزاری دبل کلیک