جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم
دسنه بندی: مقالات

اشنایی با جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم از روش های عالی برای جوشکاری این فلز به شمار می رود که با عملکرد عالی توانسته محبوبیت زیادی را به دست بیاورد. آلومینیوم فلزی مقاوم و با دوام است که می تواند در برابر رطوبت دوام بالایی از خود نشان بدهد و در صورت نیاز می توان با کمک آن محصولات سبک اما مقاوم هم تولید نمود به همین دلیل این فلز مصرف بالایی در صنایع مختلف دارد، برای اتصال این فلز تنها روشی که بهترین پاسخگویی را دارد و به شما کمک می کند تا اتصال را با کیفیت بالا انجام بدهید استفاده از روش جوشکاری پالسی میگ است این روش با استقبال بی نظیری مواجه شده و کیفیت نهایی کار را هم بالا می برد.

حالت جابجایی اسپری اصولا زمان جوشکاری آلومینیوم توسط MIG انجام می شود. همواره در این حالت، فلز مذاب به طور مداوم از طریق قوس جوشکاری منتقل می شود و به راحتی می توان گرمای زیادی را به فلز وارد کرد. در جوشکاری آلومینیوم به کمک میگ به راحتی عرض قوس تنظیم می گردد که این تنظیم عرض به ضخامت آلومینیوم بستگی دارد. ورق های آلومینیوم با ضخامت 2 میل را می توان با کمک این روش جوشکاری به هم متصل نمود بدون این که در زمان استفاده دچار افت کیفیت شوند و ساختار خود را از دست بدهند.

ابزارجوشا ارائه دهنده انواع دستگاه های جوش و برش با برندهای معتبر

مزایای جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم

جوشکاری پالسی میگ که بر روی الومینیوم انجام می شود همواره مزایای فراوانی هم دارد که با کمک این مزایا توانسته محبوبیت زیادی به دست بیاورد، از مزایای جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. این روش برای هر نوع آلومینیومی کاربرد دارد.
  2. بدون هیچ‌ گونه ذوب و مشکلی جوشکاری را انجام می دهد.
  3. در جوشکاری پالسی احتمال سوختن بخش‌ های نازک آلومینیوم به حداقل خود می‌ رسد و گرمای ورودی راحت‌تر کنترل می‌ گردد.
  4. این روش مقاومت و استحکام بالایی دارد.

مزایای این روش جوشکاری باعث شده تا امروزه بسیاری از صنایع که برای تولید محصولات خود ازفلز آلومینیوم استفاده می کنند با کمک آن محصولاتی را تولید نمایند که کیفیت بالایی دارند. این روش جوشکاری برای آلومینیوم های نازک و ضخیم کاربرد دارد از این رو هر محصولی را می توان با کمک آن تولید کرد بدون این که در زمان استفاده دچار افت کیفیت گردد و ساختار خود را از دست بدهد. باید بگوییم که جوشکاری پالسی میگ که برای آلومینیوم ها مورد استفاده قرار می گیرد کمک می کنند تا جوشکاری ها با دوام و مقاومت بیشتری انجام شوند بدون این که فلز تغییر شکل و رنگ و حالت بدهد. با توجه کردن به مزایای این روش می توان گفت که بهترین راه برای متصل کردن فلز آلومینیوم همواره استفاده از جوشکاری پالسی میگ است که بهترین عملکرد را از خود نشان داده و محبوبیت زیادی در صنایع به دست بیاورد و به صورت حرفه ای مورد استفاده قرار بگیرد.

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیومخرید انواع تجهیزات جوشکاری از وبسایت ابزارجوشا

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم چه معایبی دارد؟

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم به همان اندازه که می تواند مزایای و فواید داشته باشد ممکن است معایبی هم داشته باشد، در این زمینه باید بگوییم که اگر فلز آلومینیوم ضخامت کمی داشته باشد هنگام مواجه شدن با گرما دچار سوختگی خواهد شد و حتی ساختار خود را هم از دست می دهد البته این روش گاز زیادی مصرف می کند که این اتلاف انرژی را نشان می دهد، این روش هزینه بالایی دارد ممکن است محیط خوش خورده را تیره کند و نیاز به ایمنی بالایی دارد. با وجود این معایب شما باید حتما برای انجام جوشکاری آلومینیوم به روش پالسی میگ حتما از افراد متخصص و خبره کمک بگیرید تا فعالیت را انجام بدهند و از بروز برخی معایب مانند تیره شدن سطوح و سوختگی آنها جلوگیری نمایند.

معایب این روش جوشکاری با توجه به نکات مهم و انجام درست مراحل می تواند به حداقل برسد در نتیجه فعالیت را به عهده افراد متخصص بگذارید تا با تنظیم درست درجه های دستگاه و گاز خروجی از آسیب دیدن سطوح جلوگیری کنند و جوشکاری را انجام بدهند که بدون عیب و نقصی است. همان اندازه که مزایای این کار مهم هستند و مورد توجه افراد قرار می گیرند به همان اندازه هم افراد به معایب آن توجه می کنند تا بتوانند بهترین عملکرد را داشته باشند و با رعایت برخی نکات معایب را حذف نمایند.

نحوه انجام جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم

جوشکاری پالسی میگ بر روی الومینیوم همواره نیاز به مهارت و تجربه و تخصص و از همه مهمتر آموزش دارد، این فعالیت بسیار سخت است و باید طبق اصول و استاندارد ها و همچنین ایمنی انجام گردد تا به نتیجه مطلوب برسد، این روش کاملا دقیق و ظریف بر روی الومینیوم انجام می گیرد و هیچ گونه دود و آلودگی ندارد از این رو می توان آن را در محیط بسته هم انجام داد بدون این که به شما آسیب وارد کند و گاز مضر در محیط پخش نماید. در این روش اصولا دستگاه جوش روی آمپر های متغیری تنظیم می گردد و دائم در حال کم و زیاد شدن است تا بتواند حرارتی ملایم برای دوباره شدن الکترود و اتصال فلزات تولید نماید. اصولا پالس های سریع و جریان بالا به سمت قطعه حرکت می کنند تا جوش بتواند تا عمق کار نفوذ کند. عملکرد این جوشکاری به این صورت می باشد که فلز پر کننده از سیم جوش به سمت حوضچه بدون اینکه تماسی با الکترود و قطعه کار داشته باشد حرکت می کند.

به وجود آمدن یک قطره فلز مذاب در آخر الکترود در هر پالس مهمترین ویژگی این روش به شمار می رود که محبوبیت آن را به همراه آورده است. ناگفته نماند که وقتی جریان و آمپر به اوج خود می رسند حرارت در حوضچه افزایش می یابد و قطره ها دوباره سعی می کنند تا خود را به تمام قسمت های فلز برسانند. در آخر باید بگوییم که نوسان آمپر باعث می شود تا در برخی شرایط شاهد حرارت ورودی پایینی باشید که مانع از سوختگی الومینیوم نازک در حین کار می گردد از این رو شما می توانید یک جوشکاری تمیز و بدون عیب و نقصی داشته باشید که کیفیت بالایی هم دارد.

برای خرید انواع دستگاه جوش اینورتر کلیک کنید

سوالات متداول

طراحی و سئو توسط شرکت نرم افزاری دبل کلیک